جلسات سال 1401
 • جلسه پنج شنبه 1401/12/25

  می شود( اینقدر گریه کند). آدم اگر از خودش مواظبت کند اگر از خودش مواظبت کند می شود
  آقا یک لذتی، یک بهجتی گریه بر امام حسین دارد که آدم دنبال آن لذت میگردد در گریه بر امام حسین علیه السلام، گریه اگر گریه باشد، اگر از دل بیاید، پاک میکند آدم را. نکند چه کند؟ نکند می ماند بد. ببینید آشغال ها را نمی گذاردند رد بشود، از تن تو میکشند بیرون، آن تیرهای مسموم نگاه را، دانه دانه از تنت می کشند بیرون. همینطور رها نمی کنند
 • جلسه پنج شنبه 1401/12/18

  انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا» این آیه در خانه نازل شد، حضرت در خانه ام سلمه بودند. امکان دارد در جاهای دیگر هم نازل شده باشد ها، ولی اولین باری که نازل شده «انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت» در خانه ام سلمه بود. برای اینکه خبرش را اگر در خانه حضرت زهرا سلام الله علیها بود که نمی توانست خبر فضیلتش را برای مردم بگویداما او غریبه است.
 • جلسه پنج شنبه 1401/12/11

  یک نسبتهایی بین امام و دیگران وجود دارد. یک نسبتی با خدا دارد. مثال ما روی امیرالمومنین علیه السلام است. امیرالمومنین علیه السلام یک نسبتی با خدا دارد و این است که او خلیفة الله است. یعنی کسی که کار خدایی می تواند بکند. نمونه اش را شما در حضرت عیسی علیه السلام) می دانید. به سر قبرها می رسید و امر می کرد که آن میت بلند شود
 • جلسه پنج شنبه 1401/12/4

  میخواهم دستم را در جیبم کنم به فقیر کمک کنم نمی گذارد. گناه وقت تکرار شد تبدیل می سود به صفتهای بد گناه وقتی تکرار شد می شود مانع خیلی گردن کلفت نمی گذارد کاری بکنی، اصلا راهت را به سوی بهشت می بندد این سنگ و کلوخی که کوهی که خودت درست کردی.
 • جلسه پنج شنبه 1401/11/27

  مدتی است دارم فکر میکنم، تازگی ها هم باز هم همینطور، که ما نمازمان را باید درست کنیم و وقتی نمازمان درست بشود هیچ مشکلی نخواهیم داشت. صراط، محاسبه، حضرت عزرائیل، فشار قبر، هیچ چیز، اگر نماز درست بشود. این زحمت دارد مقداری اما می ارزد. می دانید آدم وقتی که به نماز درست می رسد به گنج رسیده است. گنج بی پایان.
 • جلسه پنج شنبه 1401/11/20

  آیا این جمعیت که در خدمت شان هستیم کسی هست که حمد و سوره اش را پیش یک استادی خوانده باشد؟ زیر و بم و کم و زیادش را درست کرده باشد ؟ اگر اینجور هست که خوش به حالش
 • جلسه پنج شنبه 1401/11/13

  رفتن به اسفل السافلین که آنجا گفتند که در ضرری، نه اینکه ضرر می کنی غرق در ضرری.«والعصر، ان الانسان لفی خسر» توی استخر ضرر آدمیزاد غوطه می خورد، در دریاچه ضرر. «الا الذین آمنوا» مگر اینکه ایمان داشته باشد.
 • جلسه پنج شنبه 1401/11/6

  به این که در شبانه روز نمازخوان هیچ گناهی نکرده باشد. چون هیچ گناهی نکرده نمازش شده نماز خوب با این دو رکعت نماز خوب، به بهای دو رکعت نماز خوب بهشت می دهند. دعای مستجاب دارد این آدم. مستجاب الدعوه می شود.
 • جلسه پنج شنبه 1401/10/29

  مناظرالاخرت نویسنده‌اش نویسنده‌ی مفاتیح، آقای عباس قمی ایشون اون تو خیلی چیزهای قشنگ توش داره خیلی چیزها، ساده هم هست به مادر می‌تونیم بگیم بخونه به خانمتون می‌تونین بدین بخونه بچه‌هاتون اگر مثلا یه کمی دبیرستان شدن می‌تونیم بخونن از اخلاق پیغمبر گفته از اخلاق‌های ائمه گفته نمونه‌های اخلاقی خوب
 • شب چهارم محرم 1401/5/10

  آقا ما نمی دانیم این یعنی چه. چه مزه ای دارد. چه لذتی دارد. در رحمت خدا غرق بودن. ببینید کسی که به خدا اعتقادی دارد، یک نور کوچکی در دلش روشن است.
 • شب سوم محرم 1401/5/9

  نماز آدم را بالا می برد. باید بفهمد. مگر نگفته اند الصَّلاهُ مِعراجُ المُومِن. شما باید در یک نمازت به معراج بروی. خب چرا نمی توانیم برویم؟ چون نمازمان از همان اول روی زمین بود، آخرش هم روی زمین بود. مال مشکلاتی است که درست کرده ایم. برای خودمان پابند درست کرده ایم. دلبستگی درست کرده ایم. نمی گذارد نماز پرواز کند.
 • شب دوم محرم 1401/5/8

  صلوات یک دعای مستجاب است. صلوات یک دعای مستجاب است. هرکس دعا کند. هرکس ها. هرکس این دعا را بکند، مستجاب است. حتی در روایاتش دارد که منافق هم اگر این دعا را بکند، مستجاب است.
 • شب اول محرم 1401/5/7

  در این دهه برای فرج امام زمان علیه السلام زیاد دعا کنید. پیغام است ها. زیاد دعا کنید. این یک مساله مهم. مساله دوم اینکه محرم که شروع می شود، یک خیمه ای بر سر عالم می زنند. در آن عزا به پا می شود تا عصر روز دهم