متن سخنان
 • جلسه چهارشنبه 96/6/1

  حضرت یونس پیغمبر خدا بود. به یک قومی مبعوث شده بود. صد هزار نفر قومش بودند. یک اشتباه کرد. به خاطر یک اشتباه به زندان رفته. فرمودند که اگر تسبیح خدا نکرده بود... هی سراسر مدتی که در محبس بوده، هی گفت: إنِّی کُنتُ مِنَ الظّالمین. خدایا من اشتباه کردم.اگر اینجور نگفته بود، اقرار نکرده بود، این تا قیامت می ماند، در شکم ماهی.
 • جلسه چهارشنبه 96/5/25

  شما یک کاری کردی به مقام انسانیت رسیده ای. به آن حیات برتر رسیده ای. به حیات طیبه رسیده ای. وقتی در حیات طیبه داری نماز می خوانی، داری نماز می خوانی. می گویند آقا همه نمازهای عمرت را ما اینجور قیمت می گذاریم. اولش که من اینجور نماز نمی خواندم که. می گویند شصت سال عمر همه به نماز برتر محاسبه می شود.
 • جلسه چهارشنبه 96/5/18

  یک عبارتی درمورد حضرت رضا علیه السلام هست که درمورد هیچ امام دیگری نیست. حضرت صادق علیه السلام فرمودند غُوثُ الأمَّهِ وَ غِیاثُها. غُوثُ الأمَّهِ وَ غِیاثُها. عجیب است ها. ایشان امت اسلام را نجات داده است. جان خودش را هم پایش گذاشته.
 • جلسه چهارشنبه 96/5/11

  در نماز جماعت ماموم در اعمالش باید از امام پیروی کند. پیروی یعنی چه؟ پی روی. اجازه دادند. عیب ندارد.حتی اگر با امام هم حرکت کنی، عیب ندارد. یعنی با همدیگر به رکوع بروید. جلو، جایز نیست. اگر آدم جلوتر از امام عمل کند، دارد گناه می کند.
 • جلسه چهارشنبه 96/5/4

  هر امامی در عصر خودش باید با مشکلات زمان خودش مقابله و مبارزه کند. مشکلات زمان. عصر حضرت زین العابدین علیه السلام عصر فساد فراگیر عام مسلمانان در بگویید، درتمام عالم اسلام است. اگر این را نگوییم حداقل بگوییم در مرکز اسلام، مکه و مدینه و همه شهرهای اصلی.
 • جلسه چهارشنبه 96/4/28

  از این طرف عالم به آن طرف که بروی، همه چیز جدی است. مردم من را می گفتند خیلی آدم خوبی است. هی هم التماس دعا می گفتند. آنور این چیزها را نمی فهمند یعنی چه. آدم خوب هستی یا نیستی. خوبی ات را بیاور. اگر آوردی، خب حساب می کنند. به اندازه ای که خوبی هم حساب می کنند. نه یک ذره اضافه می شود و نه کم. عالم دقیق، دقیق، دقیق... فقط واقعیت حاکم است. فقط واقعیت حاکم است.
 • جلسه چهارشنبه 96/4/21

  اگر کسی کارش، کاری است که مردم از او می ترسند. اگر کسی برای مردم ترس به بار می آورد، این آدم را در قیامت، فقط قیامتش ها، نه بعد از قیامت، یعنی اینکه بعد که به جهنم می برندش چه می شود را نمی دانیم. فعلا این را می دانیم. در قیامت در ترس حبس می کنند.
 • جلسه چهارشنبه 96/4/14

  نماز جماعت یک تمرین است برای انضباط. لفظ انضباط را عوض می کنیم و می گوییم برای یک ادب. آدمی مودب است که طبق ضوابط عمل می کند.
 • جلسه چهارشنبه 96/3/3

  پیامبر در سفر حجه الوداع چون کوشیده بود هرکس که ممکن است و ممکن است به این سفر بیاید و مثلا به همه قبایل پیام فرستاده بودند که هرکس می تواند به حج بیاید، بیاید. جمعیت در حد اعلای ممکن در زمان ایشان بود. حالا می خواهند در جمع یک همچین جمعیتی آخرین حرف ها و اصلی ترین حرف هایشان را بزنند.
 • جلسه چهارشنبه 96/2/27

  جابر بن سمره می گوید سَمِعتُ رَسُول الله. من از پیامبر شنیدم می فرمود لا یَزالُ هذا الدِّین عَزیزاً. عرض کردیم که این عبارت مکرر، مکرر به عبارت های مختلف تکرار شده. عبارت های خیلی قوی. لا یَزالُ هذا الدِّین عَزیزاً. این دین همیشه عزیز خواهد ماند.
 • جلسه چهارشنبه 96/2/20

  یک بحث مفصلی در کتاب های اهل سنت هست. بحث مفصل که می گوییم یعنی واقعا به معنای مفصل. در کتاب های اهل سنت هست. برای دوازده امام. با عدد دوازده امام. این بحث معمولا و تقریبا بین ماها رسم نیست. و شاید در همین زمان های اخیر توجه به این مساله جلب شده است. بحث را که عرض می کنیم شما می بینید که مساله اش خیلی جدی است.
 • جلسه چهارشنبه 96/2/13

  شعری که فرزدق در مدح حضرت زین العابدین علیه السلام گفته است، گفته آقا ایشان هیچ وقت در عمرش نه نگفته. هرکس به او مراجعه کرده، [ایشان] نه نگفته. اصلا نه نگفته.
 • شب پنجم فاطمیه دوم 1438 - 95/12/13

  معرفت الهی همان معرفت امام است. امامی که اطاعت او بر شما واجب است. که عرض کردیم که اینجا هم امامت معنا شده و هم آن را به معرفت خدا پیوند زده اند. پیوند زدنی در حدی که مثل این که این دو یک چیزند.
 • جلسه چهارشنبه 96/1/30

  حضرت فرمودند سَلوُنی قَبلَ أن تَفقِدوُنی. قبل از اینکه مرا نیابید، هرچه می خواهید از من سوال کنید. من فکر می کنم این را این سال های آخر می گفتند که دیگر شهادت شان نزدیک بود. این حرف را هیچ کس نزده. در عالم اسلام هیچ کس این حرف را نزده.
 • جلسه چهارشنبه 96/1/23

  یک ذره کمی به مناسبت تولد امیرالمومنین، از امیرالمومنین صحبت بکنیم. داشتم فکر می کردم که می توانیم یک دوره کوتاهی از فضایلی که امیرالمومنین در قرآن دارند را با هم حرف بزنیم. حالا. شروع می کنیم. ان شاء الله به مدد خدا امیدواریم که خدا کمک کند و چیزی دستگیرمان، دستگیر همه مان بشود ان شاء الله.
 • جلسه چهارشنبه 96/1/9

  پیامبر خاتم که ایشان دیگر پیامبری به عنوان وصی و جانشین ندارد.به امیرالمومنین چه فرمود؟ فرمود مثال تو مثال حضرت هارون است نسبت به حضرت موسی. اِلّا أنَّه لا نَبیَّ بَعدی. که این دیگر اتفاق همه اهل اسلام است.
 • شب چهارم فاطمیه دوم 1438 - 95/12/12

  دوتا جوان یا متوسط سن هستند و یک لباس صوف (پشمینه) پوشیدند و یک چوب هم دستشان است. کاملا در قیافه یک شبان و در نهایت سطح کاملا پایین درجه ثروت. رفتند در برابر بزرگ ترین امپراطور آن روز جهان ایستاده اند. نه نترسید. من همراه شما هستم. هم می بینم چه می شود و هم می شنوم چه می گویند.
 • جلسه چهارشنبه 95/12/25

  فقط یک شومی در عالم داریم که آن گناه است. و البته از آن بیشتر آن است که حضرت علی فرمودند. اگر آدم راه را گم کند، اگر آدم راه را گم کند، خب درجه شومی این خیلی بالا است. ان شاء الله همه شماها و امیدواریم بنده هم باشم.
 • شب سوم فاطمیه دوم 1438 - 95/12/11

  اگر من گناه کنم و این گناهم روی دیگری است، یعنی مثلا من دارم نسبت به همسرم ظلم می کنم. من دارم نسبت به بچه ام ظلم می کنم.شاگرد در مغازه ام. این ظلم های خیلی رسمی و معمولی است. می گویند این ظلم تو، مثلا اینکه دستت بالا رفت که بخورد در گوش شاگرد مغازه ات، قبل از اینکه در گوش او بخورد، در گوش خودت خورد. تو اول خودت را زدی. ضرری که برای مردم در نظر گرفتی، قبل از اینکه به او برسد به خودت رسیده.
 • شب اول فاطمیه دوم 1438 - 95/12/9

  وَ لَقَدْ كَرَّمْنا بَني‏ آدَمَ انسان را نسبت به بسیاری از موجودات برتر خلق کرد. آقا اگر کار کند و زحمت بکشد، می شود نسبت به همه موجودات برتر شود. ساختمان انسان برای این است که بتواند بر همه موجودات برتر باشد. همت نکند، آن وقت برایش مشکل پیش می آید.